HELYSZÍN

Az inotai hőerőmű az 50-es évek legnagyobb magyarországi ipari beruházása volt, csúcskorszakában egész Budapest közvilágítását és villamosforgalmát képes lett volna biztosítani. Három hatalmas, illusztris hűtőtornyát nem csak mindenki ismeri, aki a főváros felől autóval megy a Balatonra, de azt is érdemes tudni róluk, hogy újszerű vízhűtéses technológiájukkal akkoriban forradalmi újításnak számítottak, amivel Heller László és Forgó László mérnökök elnyerték az 1958-as Brüsszeli Világkiállítás nagydíját. Inotának köszönhető, hogy ezek a kürtő alakú hűtőtornyok hamarosan elterjedtek a világban.

Az Erőmű területe

Erőmű udvar

Az ipari terület dieselpunk hangulatú, legnagyobb udvarán egy beduin sátor alatt, lassabb-misztikusabb ritmusokkal készülhetsz rá az estére, miközben a lenyugvó nap fényei a kürtők mögött festik meg a tájat.

Hűtőtorony

A környék látképét uraló, 60 méteres hűtőtornyok életük aktív szakaszában zárt rendszerben, légkondenzációval hűtötték a vizet, és a lehűlt folyadékot visszaforgatták a rendszerbe. Fesztiválunk alatt minden évben új fényinstallációnak adnak helyet.

Turbinacsarnok

A 6000 négyzetméteres, üvegtéglák szegélyezte csarnokban ötven éve még turbinák termelték zakatolva az áramot. Nappal monumentális kiállítótér, éjszaka ikonikus rave-helyszín, a terület kulturális-gravitációs középpontja.

Kazántér

Az egyik legfontosabb installációs helyszínünk a Turbinacsarnok testvére, ahol tekergő csövek és lépcsők állnak össze elképesző méretű ipari organizmussá.

Liget

A fényszennyezésmentes szabad ég alatti chill oázisunk délutántól reggelig a fő táncterünkké változik.

PERIFÉRIA

<<< This is not a rave >>>

Művelődési ház

Színházterem

Az erőműhöz tartozott egy lakótelep - sőt, Inotának még saját irányítószáma is volt -, az itt dolgozók családjainak pedig még strandot és művelődési házat is építettek. Utóbbi előterében Hincz Gyula és Fónyi Géza 50-es években készült mozaikjai üdvözlik a brutalista mennyezettel bíró színházterem látogatóit, ami a maga korában állítólag Közép-Európa legkiválóbb akusztikájú színháza volt. 2025-ben vizuális alkotások otthona lesz.

Kantin

A művelődési ház egykori étterme, ahol Kovács Margit keramikus 1957-es csodás domborműve, a Körtánc is megtalálható. Idén ez a tér zene helyett installációknak ad helyet.

Jegyek
Jegyek
huen